Український бранець Олександр Шумков, який засуджений судом в РФ до чотирьох років ув'язнення, звернувся до очільника ГПУ Руслана Рябошапки з приводу діяльності військової прокуратури.

Про це він написав у листі до генпрокурора, передає "Укрінформ".

Шумков написав, що з кінця 2015 року і фактично до моменту його викрадення, він за службовим обов'язком мав змогу на власні очі бачити і, більше того, брати участь у роботі військової прокуратури у Херсонському гарнізоні, оскільки був прикомандированим до даного територіального підрозділу як допоміжний фахівець. Військова прокуратура в тих реаліях була нічим іншим, як інструментом тиску і залякування військовослужбовців.

Він, зокрема, згадує кримінальні справи щодо військовослужбовців, яких притягали до відповідальності за статтями 407 (самовільне залишення місця служби) і 408 (дезертирство) ККУ. На його думку, справи йшли у режимі конвеєра на військовослужбовців, особливо мобілізованих з 2014 року по 2016 рік, без врахування того, що у багатьох були проблеми зі здоров’ям, серйозні сімейні і матеріальні проблеми (єдині годувальники у родинах, на утриманні яких були похилого віку батьки, малолітні діти).

За словами Шумкова, отримавши звістку про проблеми в родині, військовослужбовці просили термінову відпустку, але отримували відмову і змушені були самовільно лишати військову частину. На його думку, військова прокуратура не враховувала обставини, через які військовослужбовці залишали військові частини.

Також він згадує справи за втрати бронежилетів та іншу амуніцію.

Нагадаємо, що бранець Кремля Балух написав лист з колонії.