Спеціалізований морський порт “Ольвія “, розташований у Миколаєві, стане першим концесійним портом в Україні.

Як інформує Міністерство інфраструктури України, концесійні договори портів “Херсон” та “Ольвія ” планується підписати в один день.

Як заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій, вперше за історію України проведено чесні та відкриті концесійні конкурси у портах “Ольвія ” та “Херсон “.

“Найближчим часом будуть підписані відповідні договори. “Ольвія ” – наш перший концесійний проект, за яким ми реалізуємо наступні. У рамках цього проекту ми залучаємо до роботи в Україні провідного світового оператора – катарську компанію QTerminals. Вона інвестує 3,4 млрд грн в розвиток порту, що позитивно відіб’ється не лише на інфраструктурі Миколаєва, а й, без перебільшень, всієї країни “, – наголосив очільник Міністерства.

Зазначається, що потужності українських портів наразі використовуються лише наполовину. Тому було обрано 2 можливих шляхи їх модернізації:
– порти, що демонструють зростання перевалки обсягів вантажів (наприклад, морський торговельний порт “Південний “) лишаються державними;
– порти, які потребують додаткових інвестицій для подальшого розвитку, передаються у концесію.

“Це не лише дозволить збільшити доходи для державних та місцевих бюджетів, що підуть на зарплати, пенсії, розвиток освіти та науки, культури. Це робочі місця для людей і гідна оплата їх праці. Ми гарантуємо трудовим колективам концесійних портів збереження робочих місць впродовж 5 років “, – додав Владислав Криклій.

Як відомо, нещодавно на Миколаївщині вперше зафіксували рожевих фламінго. Птахів помітили на Тилігульському лимані.