"Фільм "У тумані" знаходиться на стадії монтажно-тонувального періоду. Бюджет фільму складе близько 2,1 мільйонів євро. Основне фінансування надійшло з Німеччини (фонди MDM, MBB, DFFB, а також телеканал ZDF / ARTE), у фінансуванні взяли участь національні кінофундації Латвії і Нідерландів, Ризький фонд підтримки кіно, кінокомпанія GP (Росія). Проект отримав підтримку фонду ЕВРІМАЖ і студії Білорусьфільм. У фінансуванні монтажно-тоніровочного періоду взяли участь Федерація кіноклубів Росії і компанія BASHARATYANV. Права на міжнародні продажі картини належать компанії MATCH FACTORY. Незважаючи на зусилля всіх вищеперелічених організацій, нам потрібно ще 50 тисяч євро, щоб завершити роботу над фільмом ", - сказано на сайті.

Зробити пожертву можна на сайті картини. При цьому режисер наголошує, що зібрані кошти підуть на створення спецефектів, оплату технічних послуг і виготовлення перших копій фільму.

Також зазначено, що необхідну суму сподіваються зібрати до 25 квітня.

Фільм розповідає про Білорусію в умовах окупації 1942 року. В основі картини не військові дії, а проблема звичайної людини, яка опинилася перед вибором в доленосний період.

Епіграфом до фільму стала фраза Геракліта: "Очі й вуха - не найкращі свідки для людей, з варварським укладом душі".

Сергій Лозниця - український режисер, що мешкає у Німеччині.

У 2010 році його фільм "Щастя моє" став першою українською повнометражною картиною, представленою у конкурсній програмі Каннського кінофестивалю.Фільм отримав на "Кінотаврі" приз за кращу режисуру. Також переміг на фестивалях в Мінську, Києві, Вологді і Таллінні. Крім того, він удостоївся премії російської критики "Білий слон" як кращий дебют.

Джерело: Gazeta.ua