Стартап з Києва набрав 8216 голосів, але голосування ще триває, і кожен бажаючий може віддати свій голос до 21 травня, передає «Дело».

Раніше українці були обрані з 128 команд з усього світу в 25 кращих в категорії «Вибір людей».

Лідером голосування став проект Martian Oasis з Бангладеш (8422 голосів). Друге місце у македонського проекту Avis (8364 голосів). Також в топ-5 проект Wake up NEO ... (5637 голосів) з Білорусі та американський hypnos (4035).

Голосування за кращий з п'яти проектів триває, і кожен бажаючий може підтримати український проект (голосувати можна один раз в день). Голосування триватиме до 00:00 21 травня.

Якщо українці займуть перше місце, їх запросять на екскурсію на космодром США. Але винахідники кажуть, що борються насамперед за престиж України, яка вперше бере участь в цьому конкурсі і вже має всі шанси на перемогу.

Mars Hopper вирішує проблему пересування по Червоній планеті. За допомогою реактивних прискорювачів, які в якості палива використовують CO2 з полярних шапок Марса, літальний апарат піднімається в атмосферу. Далі розкриваються його гвинти, і «літак» долає невелику відстань.

За оцінками команди, для прототипу потрібні незначний обсяг палива. Необхідні для його створення технології вже успішно використовуються в космонавтиці.

У цьому році в Хакатони NASA 15 310 учасників з 61 країни розробляли тисячу сто сімдесят вісім проектів. Українські команди вперше брали участь в категорії «Вибір людей» і були представлені двома містами - Києвом і Кіровоградом.

Ще чотири українські команди в номінації «Глобальна» оцінюють експерти NASA. Результати стануть відомі через кілька тижнів.