Про це під час нинішнього пікету націоналістів під Львівською обласною радою заявив екс-віце-спікер, депутат ЛОР Руслан Кошулинський.

«Окрім війни і тотальної корупції, базова проблема українців сьогодні – тотальне зубожіння. Люди масово виїжджають за кордон. Вони не можуть отримати реалізації своїх знань і вмінь у себе на Батьківщині. Проблема у тому, що підприємці, люди, які мають розум, не потрібні цій владі в Україні. Олігархам, які монополізували цілі галузі в Україні, не потрібні розумні українці. Їм потрібен тільки перерозподіл коштів із державного бюджету собі в кишеню. Нащо їм розумні українці, які робитимуть щось велике? Їм потрібні просто тихенькі виконавці, які отримуватимуть крихти», – зазначив Кошулинський.

Також депутат повідомив, що сьогодні націоналісти у Львівській облраді презентували Антиолігархічний пакет перетворень – зареєстровані у Верховній Раді проекти законів, спрямовані на поборювання олігархічного режиму в Україні.

Більше – у відео:

Як уже писав «Вголос», сьогодні, 17 квітня, об’єднані сили націоналістів прийшли із пікетом під стіни Львівської облради. ВО «Свобода», Національний корпус, Правий сектор та ВГО «Сокіл» вимагають від депутатів проголосувати за звернення до ВРУ із вимогою ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень. 

У коментарі кореспондентові «Вголосу» очільник Львівської міської організації ВО «Свобода» Любомир Мельничук зазначив, що націоналісти вимагають від депутатів Львівської облради визначитись, хто вони: слуги народу чи прислужники олігархів.

«Ми прийшли під стіни Львівської обласної ради із вимогою прийняти звернення до ВРУ про ухвалення вкрай необхідного Антиолігрхічного пакету – збірки законів, яка має побороти олігархічний устрій в Україні.

Ми бачимо сьогодні, що багато хто говорить про необхідність повалення олігархату. Але більшість політичних партій є службами олігархів, тому вони ніколи реально не боротимуться проти своїх господарів. Ми ж, українські націоналісти, говоримо не про гасла, а про конкретні дії, які мають бути зроблені для поборення олігархату. Олігархат – це найбільша біда України. Це ракова пухлина, яка 27 років нищить Україну і не дає нам розвиватися. Тому ми починаємо вуличні акції тиску на владу з метою знищення олігархічної системи.

Сьогодні у Львівській облраді розглядатимуть наше звернення до ВРУ та Президента. І такі акції ми проводитимемо по всій Україні. Ми покажемо владі, що українці не зневірилися і готові до конкретних докорінних змін!», – зазначив Мельничук.

Раніше з відповідною вимогою до ВРУ звернулися Хмельницький Дрогобич та Чернівці.

Антиолігархічний пакет докорінних перетворень передбачає повернення капіталів з офшорів i ліквідацію схем виведення грошей з України, денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням, ліквідацію приватних монополій, заборону приватизації стратегічних підприємств, деолігархізацію енергетики і справедливі тарифи, націоналізацію енергогенерації, використання природного газу, видобутого на території України, для населення, заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення, прогресивну шкалу оподаткування за принципом: «малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки». Детальніше з Антиолігархічним пакетом докорінних перетворень можна ознайомитися за посиланням.

3 квітня щонайменше 20 тисяч націоналістів вийшли на Марш «За українське майбутнє без олігархів» з вимогою прийняття в Україні Антиолігархічного пакету перетворень. Тоді націоналісти передали свої вимоги Прем'єр-міністрові України Володимирові Гройсману, Голові Верховної Ради Андрієві Парубію та Президентові Петру Порошенку.

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок пояснював, що націоналісти вимагають два напрямки цих антиолігархічних законів: економічний і політичний.

«Економічний – це закони про деофшоризацію, про скасування приватних монополій, про впровадження податку на розкіш, про впровадження прогресивної шкали оподаткування, про припинення приватизації стратегічних підприємств і унеможливлення приватизації землі с/г призначення. Ми пропонуємо цілу низку законопроектів, які мають повернути у державну власність енергогенеруючі і енергорозподільні компанії, які сьогодні належать олігархам, завдяки яким у нас і ростуть ціни на комунальні послуги.

І політичний блок: закон про імпічмент Президента, закон про скасування депутатської, суддівської, президентської недоторканності, закон про прозору і просту процедуру відкликання депутатів, чиновників і суддів, закон про нове виборче право», – зазначав Тягнибок.