«Український народ вперше в історії своєї державності виборов право будувати справді демократичну країну, де пануватимуть людська гідність, верховенство права, соціальна справедливість, національна та міжетнічна рівність», – на цьому наголошує спікер Верховної Ради та виконувач обов’язки президента України Олександр Турчинов у зверненні до особового складу Збройних Сил України на території Автономної Республіки Крим і членів сімей військовослужбовців.

«На перешкоді руху України у майбутнє постала російська військова агресія в Автономній Республіці Крим. Ззовні розгортається руйнівний сценарій порушення територіальної цілісності Української держави», – наголосив автор документу.

За його словами, критичної гостроти набув зухвалий військово-політичний тиск проти України на Кримському півострові.

«Особовому складу Збройних Сил України в Криму випало непросте випробування першими протистояти неприхованим військовим спробам анексії української території», – зазначив Турчинов. «Своєю вірністю Військовій присязі та витримкою ви вже перемогли у цьому протистоянні», – вважає він.

Турчинов наголосив, що українські військовослужбовці в Криму «зірвали плани агресора, стримуючи відверті провокації на межі можливого вибуху, та забезпечуючи передумови для врегулювання конфлікту і збереження цілісності країни».

«Україна пишається захисниками своєї Вітчизни!», – підкреслив в.о. президента. Від імені українського народу він запевнив у тому, що ці зусилля не будуть марними. «Крим був, є і буде невід’ємною частиною Української держави», – заявив Турчинов.

«Ваш високий патріотизм та відданість військовій присязі будуть належним чином оцінені українським народом. Військовослужбовці, які гідно несуть службу на території Кримської автономії та Севастополя, заслуговують на статус «учасників бойових дій». Керівництво української держави дбатиме про соціальне та додаткове пільгове забезпечення військовослужбовців та їх родин у повному обсязі, включаючи надання гідного житла, освітніх можливостей для дітей, відповідних пенсій, інших соціальних привілеїв», – ідеться у зверненні, поширеному прес-службою Верховної Ради України.