В соціологічному опитуванні взяли участь тисяча респондентів віком від 15 до 59 років.«Ситуація з авторами не дуже добра. На сьогоднішній день в країні немає жодного сучасного письменника, якого б знала хоча б половина українців віком 15-59 років. З великим відривом серед решти представників сучасної літератури лідирує є Ліна Костенко. Для неї різниця між відомістю її імені серед населення та знайомством з її творчістю є відносно не великою, якщо порівнювати з іншими авторами. Така популярність поезії, якщо аналізувати світові тенденції не є поширеною. Вірші в Україні завдяки Ліні Костенко є популярними», - розповів заступник директора «GfK Ukraine» Гліб Вишлінський.

Також результати дослідження показали, що з 36-ти відсотків респондентів, які спілкуються вдома українською, лише 25 відсотків надають перевагу україномовним текстам.

«На сьогодні імідж української мови, якою ти можеш прочитати якісну та цікаву книжку є, на жаль, є не високим», - зазначив Вишлінський.

Оптимістичним висновком в контексті опитування стало те, що номером один серед книжкових форматів є друкована книга. 30 відсотків читачів мають досвід читання книжок на комп’ютері, але друкована книжка лідирує.

Читачі також впевнені, що жодної перешкоди, бар’єру для читання не існує.

«Міф про те, що українці не читають, бо вони зубожіли – неправда», - розповів Вишлінський. За його словами люди, які ніколи не читали книжок аргументують свій вибір тим, що вони не хочуть витрачати енергію на те, що їм не до вподоби.

Нагадаємо, двадцятий ювілейний «Форум видавців у Львові» триватиме до 15 вересня.