Це свято – День святого Валентина – прийшло до нас із західної традиції. І тут немає нічого дивного, бо Україна завжди була відкрита різноманітним впливам – ще з часів Київської Русі, коли ми запозичили християнство. З того часу у нашій державі завжди святкували найрізноманітніші свята.

Про це у коментарі «Вголосу» розповів релігієзнавець Андрій Юраш.

Загалом, за його словами, в Україні День Валентина відзначає доволі багато людей оскільки вони хочуть, аби 14 лютого був особливим днем.

«І, я вважаю, що держава не повинна вказувати українцям, якщо ми говоримо про особисту сферу, які  свята їм відзначати, а які ні. Хтось з українців буде святкувати, а хтось взагалі вважає, що це не свято – для того у нас і демократичне суспільство. Хоча церкви можуть мати різну точку зору з приводу святкувати чи ні це свято», – уточнив Юраш.

При цьому додав, що українці хочуть мати духовного покровителя своїх стосунків, і якщо у нашій традиції немає відповідних традицій чи свят, вони запозичуватимуть чужоземні. Адже вірять, що цей духовний опікун зробить досконалими  стосунки двох людей, чи додасть цим стосункам нового змісту, аби, до прикладу, вони переросли, у сім’ю.

«Все ж, я вважаю, що українці могли б святкувати автентичні свята і такі треба  шукати і популяризувати їх. І якщо такі приживуться і витіснять чужоземні – це буде прекрасно. Але є одне але: у нас цим питанням хтось займається?», – резюмував експерт.

Більше читайте тут: «День закоханих» чи «День маркетолога»?».