Україна не зможе наздогнати країни Євросоюзу за рівнем зарплат до того часу, поки повністю не відмовиться від сировинної моделі економіки.

Про це заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передає “Оглядач”.

На його думку, в сьогоднішніх умовах українці не можуть бути заможними. Економіст назвав числа мінімальних зарплат у різних країнах та порівняв їх із українськими.

“Найменша в ЄС мінімальна місячна зарплата в Болгарії — 280 євро. Східноєвропейські країни — Словаччина, Угорщина, Польща, Литва Латвія, Естонія — мають мінімальну зарплату 400…500 євро. У Німеччині, Франції, Італії — 1 500…1 700 євро. Мінімальна зарплата 132 євро для України — взагалі не актуально”.

Експерт заявив, що “це є яскравим показником і поясненням того, чому ми маємо 9 млн трудових мігрантів, з них мінімум 7 млн — в Євросоюзі”. Однак різниця в оплаті праці настільки істотна, що навіть величезне бажання збільшити мінімальну зарплату в Україні на 10…15 % нічого принципово не дасть.

Пендзин зазначив, що мінімальна зарплата не виникає сама по собі — вона є відповіддю бізнесу на економічну ситуацію в країні.

“Зарплату виплачує бізнес найманому працівнику, виходячи з фактичного рівня собівартості тієї або іншої продукції, яка виробляється. Якщо ви — сировинний придаток інших країн, то не можете бути багатими й об’єктивно платите маленьку зарплату. Дуже проста логіка — в сировині дуже низький рівень доданої вартості, яка і визначає зарплату. Якщо ви експортуєте в інші країни напівфабрикати, сировину, зерно, а звідти завозите готову продукцію з високою доданою вартістю, ви залишаєте все багатство в країнах, де цю продукцію виробляють”, — пояснив він.

На думку економіста, Україна повинна провести структурні економічні реформи.

“Це зміна парадигми з сировинної на виробництво кінцевого продукту. Ми повинні не споживати імпорт — холодильники, телевізори, які завозять з-за кордону — ми повинні споживати те, що виробляють у нашій країні. Поки цього не буде, у нас буде слабка економіка і, як наслідок, низькі зарплати”.

Нагадаємо, що експерти розповіли, хто цієї весни зароблятиме більше.

Раніше розповіли, як змінилася середня зарплата українців за рік.

“Вголос” писав, що стало відомо, скільки становитиме середня зарплата в Україні 2019 року.