Більшість громадян України впевнені в тому, що ситуація в країні після виборів не зміниться. Про це свідчать дані соціологічних досліджень, проведених Українським центром економічних і політичних досліджень імені Разумкова.

Під час "круглого столу" на тему: "Політичні партії України на старті виборчої кампанії-2006", організованого Українським центром економічних і політичних досліджень імені Разумкова за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, були озвучені результати опитування щодо ситуації в країні після виборів.

У тому, що ситуація після виборів не зміниться, упевнена велика частина опитаних громадян (40,2%). Так, у центрі України з цим погодилися 44,6% респондентів. На півдні, сході і заході таку думку висловили майже рівна кількість респондентів (38,2%, 38% і 37,9% відповідно).

Крім того, на заході країни 30,3% опитаних упевнені в тому, що ситуація зміниться на краще і лише 6,3% респондентів вважають, що вона погіршиться.

На півдні громадяни висловили зовсім протилежну думку. З тим, що ситуація після виборів покращиться, погодилися 11% респондентів, а з тим, що погіршиться, - 14%.

Більш песимістичними є оцінки громадянами власних перспектив після виборів. Лише 15,9% опитаних вважають, що їхнє життя після виборів зміниться на краще, тоді як 52,3% упевнені у зворотному. Найбільша кількість тих, хто упевнений, що їхнє життя після виборів зміниться на краще, є на заході країни (23,9%). У центрі (17,7%), на півдні (10,3%) і сході (12,1%) з цим погоджується менше респондентів.

Найбільш песимістичні прогнози стосовно життя після виборів спостерігаються в жителів центральних (58,1%) і східних (54,1%) регіонів. Не особливо відстає від них і південь (47,5%). І лише на заході найменша кількість респондентів погодилася з думкою, що життя після виборів зміниться на гірше – 43,2%.

Соціологічні дослідження проводилися 6-12 жовтня і 3-13 листопада 2005 року у всіх регіонах України. Було опитано 2007 і 1993 респонденти у віці від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Кореспондент