Згідно з результатами опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» протягом 6-10 вересня 2019 року, 55% респондентів вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, 18% – у неправильному, 26% – не визначилися з цього питання.

Найкраще оцінюють напрямок розвитку країни на Заході та Півдні, відносно гірше – у Центрі та на Сході.

Більш оптимістичною залишається молодь та виборці «Слуги народу».

Натомість відносно більше песимізму спостерігається серед найстарших та симпатиків партій «Європейська солідарність» та «Опозиційна платформа – За життя».

• 71% опитаних задоволені діяльністю президента України В. Зеленського, 11% – протилежної думки, 18% – не змогли сформувати своє ставлення до нього. Порівняно з липнем ц.р. рівень задоволеності роботою Глави Держави зріс майже у півтора рази.
• 29% позитивно оцінюють роботу очільника Уряду О. Гончарука, з іншого боку 11% – негативно. Дві третини ще не змогли дати оцінок новому прем’єр-міністру.
• Роботою новообраної Верховної Ради задоволені 39% респондентів, незадоволені – 16%. Не змогли оцінити – 45%.
• Абсолютна більшість опитаних (понад 90%) підтримують ініціативи щодо дострокового припинення повноважень народного депутата за кнопкодавство та прогули, зменшення кiлькостi народних депутатiв  з 450 до 300 та зняття депутатської недоторканностi.
• Більше 70% підтримують надання законодавчої ініціативи громадянам України, розширення повноважень президента щодо призначення керiвникiв Нацiонального антикорупцiйного бюро (НАБУ) та Спецiалiзованої антикорупцiйної прокуратури (САП), а також збiльшення кiлькостi уповноважених з прав людини (омбудсменiв). Близько двох третин виступають за закрiплення в Конституцiї норми про вибори народних депутатiв за пропорцiйною виборчою системою та скасування адвокатської монополiї.
Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.
Терміни проведення дослідження: 6-10 вересня 2019 р.