Про це йдеться у звіті НБУ про фінансову стабільність.

У 2017 році обсяг припливу коштів населення до платоспроможних банків становив 42 млрд, з яких 38 млрд у гривні. Це більше, ніж приріст роздрібних гривневих кредитів - 29 млрд грн.

За минулий рік співвідношення кредитів до депозитів населення зменшилося на 1,5% до 35,2%, а сукупний борг домогосподарств скоротився з 11% річного наявного доходу до 10%.

"Минулого року фінансовий стан населення в цілому поліпшився, номінальні доходи всіх децильних груп домогосподарств, розподілених за рівнем доходу, зростали швидше, ніж витрати. Але це збільшення не рівномірне: що вищий дохід групи, то швидше він зростав і був нижчим темп приросту її поточних витрат", - йдеться у звіті.

Поступове поліпшення фінансового стану населення підтверджують і результати щомісячних опитувань компанії GfK Україна, проведених у січні - березні.

"У І кварталі 2018 року частка громадян, які вважали свій дохід низьким, становила 43%. Це значно менше, ніж максимальні 54%, зафіксовані у ІІІ кварталі 2015 року. Втім, частка осіб, які мають змогу заощаджувати, не обмежуючи споживання, залишається низькою ‒ 17%. Це помітно нижче, ніж у І кварталі 2014 року (27%)", - зазначили в Нацбанку.