Такі результати дослідження фонду «Демократичні ініціативи» повідомила директор фонду Ірина Бекешкіна сьогодні, 14 березня.

Ірина Бекешкіна зазначила, що більшість виборців (77%) вважають, що вони правильно обирали партію на виборах.

Найбільше впевнені у правильності свого вибору виборці ВО «Свобода» (93%), Компартії України (86%), партії «УДАР» (84%) і «Батьківщина» (83%).

Дещо менше впевненими у правильності свого вибору є виборці Партії регіонів - 69%.

Водночас лише 14% респондентів переважно задоволені тим, як працює Верховна Рада, 77% - переважно або зовсім незадоволені роботою Верховної Ради.

Що стосується ставлення українців до блокування Верховної Ради, то воно є неоднозначним.

За результатами опитування, 43% респондентів сприймають блокування позитивним, оскільки вважають за необхідне виконання депутатами вимог Конституції, 31% - вважають блокування парламенту негативним.

Серед тих, хто добре ставиться до блокування Верховної Ради, виборці «Свободи» (80%), «Батьківщини» (71%), «УДАРу» (64%).

Серед виборців Партії регіонів найбільше тих, хто налаштований на компроміс у роботі парламенту - 56%.

Крім того, згідно з даними опитування, абсолютна більшість українців негативно ставляться до того, що у складі Верховної Ради значна частина депутатів - бізнесмени, або люди, наближені до олігархів. Нейтрально до цього ставиться 20%, і вбачають у цьому позитив - 5% респондентів.

Між тим, як показало опитування, за діяльністю парламенту постійно стежать лише17% населення, 36% - час від часу, 25% - іноді, а 22% - не цікавляться роботою українського парламенту взагалі.

Загальнонаціональне опитування проводив фонд «Демократичні ініціативи» разом із Київським міжнародним інститутом соціології з 5 до 13 березня. Опитування проводилося в 109 населених пунктах у всіх областях України та Криму. Загалом було опитано 2037 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Джерело: Інтерфакс-Україна