Про це повідомив голова Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко в Facebook, посилаючись на дані ресурсу vsetutpl.com.

«Один українець за одну поїздку залишає у польських магазинах, кафе та готелях більш як 5,6 тис. грн, що за даними II кварталу 2017 року, практично становило 80% середньої заробітної плати громадянина нашої країни. Саме те, що українці залишають в Польщі всю свою зарплату, дивує поляків», – написав він.

За II квартал 2017 року українці залишили у Польщі майже $0,5 млрд. Але пік покупок припадає на IV квартал. За останні три місяці минулого року українці залишили у Польщі майже $0,66 млрд, поступившись лише німцям. Гроші українців становлять 28% витрат усіх іноземців, тоді як частка німців становила 40%.

«Крім низьких цін, покупки у західного сусіда приваблюють тим, що, купивши в одному магазині на 1460 грн, маєш можливість скористуватись Tax Free, тобто повернення ПДВ у розмірі від 5 до 23% в залежності від категорії товару. Гроші можна повернути також у тому ж магазині, де ви купували товар, на протязі 3 – 7 місяців. Це стимулює повернення покупців до Польщі, які бувають там по декілька разів на рік, кожен раз залишаючи гроші», – зазначив Дорошенко.

Як писав «Вголос», заробітчани за минулий рік перерахували в Україну шокуючу суму – 7 мільярдів доларів. Ця сума становить 6,5 % ВВП України. Наприклад, в Албанії цей показник сягає 9 %, а в Молдові – 6 %.

 

«Вголос»