Віктор Ющенко пояснив, що якби українці не тримали 100 млрд доларів у слоїках, то ці гроші були б у фінансовій системі країни.

Про це він розповів в інтерв’ю для журналу "Країна".

Дефіцит бюджету цього року — 100 мільярдів гривень. Колишній Президент називає два шляхи вирішення проблеми. Перший — просити Нацбанк надрукувати грошей, проте в такому випадку гривня впаде на 20-30 % . Другий — тимчасова позика.

"МВФ дає поради, як пом’якшити наслідки. Вказує: ви повинні навчитися жити за рахунок свого ресурсу. За останні вісім років не завершили в Україні жодної програми. Бо те, що думає політик-популіст, і те, що треба робити в країні, часто речі протилежні. Не варто негативно ставитися до МВФ. Стабільна фінансова система — стабільні гроші та ціни", — пояснив Ющенко.

Він додав, що для перемоги необхідно, аби "держбюджет був жорстко збалансований". Гроші та ціни мають бути стабільними, оскільки сьогодні Україна — друга у світі після Венесуели за інфляцією.

"У нас девальвація — 350 % за чотири роки. 48 % інфляції було 2,5 року тому Україна — друга у світі після Венесуели. Хтось каже, що у нас війна. Але є багато історичних прикладів, коли під час війни національна валюта стоїть, як у вовка на морозі", — заявив він.

Нагадаємо, що Віктор Ющенко у коментарі російському пропагандисту заявив, що без томосу може жити лише московська церква.

Раніше "Вголос" писав: Ющенко розповів, що Юлія Тимошенко за кілька днів перед рішенням Синоду про надання Українській церкві томосу про автокефалію їздила до Єрусалиму та просила патріарха Феофіла ІІІ не поспішати з визнанням Православної церкви України.