Висловлювати свій протест проти перебування Володимира Путіна у Римі та Ватикані місцева українська діаспора почала ще з ранку середи, 10 червня, повідомляє «DW».

Група активістів вийшла на площу Святого Петра, розгорнувши прапори України та велетенський плакат «Франциск, молися за Україну!».

Масштабніша акція протесту відбулася згодом. На площу Вітторіо Емануеле у Римі вийшло до сотні осіб. І їх було б, ймовірно, більше, якби нині не страйкував транспорт. Отримати дозвіл на проведення акції українцям цього разу було важко – переговори з поліцією тривали два дні.

Сам Володимир Путін, який прибув до Італії для участі у міланському ярмарку EXPO-2015, не міг побачити протест на власні очі: його кортеж їхав іншим маршрутом. Однак акцію українців Італії висвітлювали італійські ЗМІ.

Теплий прийом Путіна італійською стороною обурив учасників акції. «Як може Італія приймати у себе цього вбивцю?!» – запитує учасниця акції Оксана і негайно додає, що рівно шість років тому в Римі так само пишно приймали лівійського диктатора Муаммара Каддафі.

Тож українці в Італії вважають своїм завданням донести до італійської влади тезу про необхідність більш твердої позиції. Вони переконані, що нині Рим порушує міжнародну ізоляцію Путіна і вважають це неправильним. Італії слід було б при кожній нагоді наголошувати на неприпустимості агресивної політики Росії щодо України, кажуть демонстранти.

У цей час сам Путін під час зустрічі з італійським прем’єр-міністром Ренці казав, що єдиний шлях розв’язання конфлікту на Донбасі – це Мінські домовленості. Також російський лідер «поскаржився» на «шкідливі» санкції ЄС, які слід би «змінити чи скасувати».

Ренці, у свою чергу, пояснив, що Росія є для Італії важливим партнером, а скасування санкцій прив’язане до виконання Мінських домовленостей. Відтак Путін додав, що Італія та Росія мають дружні стосунки вже понад 500 років.

Як відомо, напередодні антипутінська маніфестація українських та італійських активістів відбулась у центрі Мілана. Понад 150 осіб висловлювались там проти присутності Путіна на виставці ЕКСПО-2015.

Як повідомляв «Вголос», Президент РФ Володимир Путін на годину запізнився на зустріч до Папи Римського Франциска.

Російські ЗМІ повідомили, що Папа Римський вручив Путіну медаль з ангелом-миротворцем.

Водночас з офіційного повідомлення Ватикану випливає, що Папа Франциск зустрів Путіна прохолодно. Він також попросив зробити щирі зусилля для миру в Україні

Напередодні зустрічі Глава УГКЦ попросив Папу Франциска заступитися за українців перед Путіним.