Цього разу акція, до якої долучилися представники ВГО «Сокіл» – іспанський осередок, прихильники ВО «Свобода» на Піренейському півострові та іспанські націоналісти – друзі України, проходила навпроти посольства Московії в Мадриді.

Світлина від Українська Патріотична Асоціація

На початку заходу голова УПА «Воля» свободівець Іван Вовк розповів іспанською мовою про сторіччя української незалежності, про основні причини її втрати та загарбання українських земель Росією, Польщею, Румунією, а відтак і Угорщиною, про 99-ту річницю української єдності, про можливості відновлення незалежності у 1941 році та про остаточне становлення державності у 1991 році. 

Далі організатор заходу пояснив іспанським жандармам з Guardia Civil, що охороняли московську амбасаду і підійшли до маніфестантів, мету проведення акції, наголосивши на її відповідності Конституції Іспанії. Не отримавши заперечень від охоронців правопорядку, націоналіст продовжив мітинг. Він подякував присутнім іспанцям за участь у заході, нагадавши, що останнім часом Іспанія теж потерпає від московського зухвальства та роздмухування кремлівськими емісарами каталонського сепаратизму.

Також голова УПА «Воля» оголосив присутнім, що Patriots of Ukraine Worldwide Movement – Всесвітній Рух Патріотів України у цей день проводить черговий тур акції «STOP PUTIN – STOP WAR», спрямований проти проведення в Росії Чемпіонату світу з футболу – 2018 і закликав до бойкотування Мундіалю через окупацію Криму та кремлівську воєнну агресію на Донбасі (див. після 3:15 хвилини відео 2). 

Далі Іван Вовк коротко розповів присутнім про перших бійців «Небесної Сотні», які відійшли у вічність в один день із Теодором Барабашом, про оборону ДАП, про українського націоналіста з Донецька – розвідника Збройні Сили України Олексія Бешулю, який нещодавно гостював в Іспанії і запевнив, що невдовзі Донбас буде повернено до складу України (див. після 8:45 хвилини відео 2).

Продовжуючи дискурс, голова УПА «Воля» звернув увагу на непослідовність нинішньої влади, окремі представники якої, замість організації опору московським загарбникам, часто вносять своїми діями деструктив в українську спільну не лише в Україні, а й поза її межами. Для прикладу, він поділився інформацією про дивний (у стилі dividi et impera) підхід нинішнього посла України в Іспанії Анатолія Щерби до роботи з українськими громадськими організаціями, що діють на території Королівства, який вибірково запрошує на зустрічі у посольство лояльних та ігнорує принципових голів асоціацій, мотивуючи такі дива власної дипломатії начебто «активністю» перших, а отже незрозумілими натяками на «пасивність» (???) других.

Резюмуючи такий непривабливий стан речей, пов'язаний з «печерним макіявелізмом» у владі, націоналіст застеріг Московію, що їй не вдасться скористатися цими тимчасовими непорозуміннями в українському середовищі, адже, як остання імперія світу, вона приречена на швидкий занепад і розпад. 

Іван Вовк вкотре публічно висловив переконання, що скоро прийде час, коли «…українські воїни митимуть чоботи у водах Тихого океану, бо маємо наших братів, які здавна освоїли і нині мешкають на Зеленому Клині».

Також на мітингу перед посольством Московії виступив 17-річний український сокілець в Іспанії Стефан Александр Якимчук, який народився і виріс в Мадриді. Він, зокрема, звернувся іспанською мовою до одурених кремлівською пропагандою місцевих мешканців і закликав їх побачити реальну Росію з усіма її темними сторонами, а не міфічний «слов'янський рай». Завершилася вищеописана подія виконанням Національного Славня «Ще не вмерла Україна!»