Про це сказав посол України в Польщі Андрій Дещиця, реагуючи на заяву прем'єр-міністра Беати Шидло в Європейському парламенті, повідомляє wyborcza.pl.

Він додав, що польська держава відхилила більшість прохань про надання притулку.

Прем'єр Шидло, посилаючись на обговорення під час дебатів у вівторок в Європейському парламенті, в питанні про мігрантів підкреслила, що Польща прийняла близько 1 мільйона біженців з України. За її словами, це люди, яким «ніхто не хотів допомогти».

Натомість посол Дещиця заявив у середу Польській пресовій агенції, що українці, які проживають у Польщі, є не біженцями, а економічними мігрантами.

«Пані прем'єр-міністр говорила про біженців з України, але в Польщі немає біженців серед українців. Це люди, які приїжджають і проживають тут на законних підставах, працюючи, навчаючись, вони сплачують податки і сприяють розвитку польської економіки. Українці в Польщі не є біженцями, не отримавши такого статусу, вони не отримують ніякої соціальної допомоги», – підкреслив Андрій Дещиця.

За його словами, торік візи з дозволом на проживання в Польщі отримало півмільйона українців, а 65 тис. надано право на перебування. «Враховуючи кількість віз, виданих у попередніх роках, і в цей час напружений прикордонний рух, я підозрюю, що протягом року на території Польщі може перебувати до мільйона українців. Але це не біженці, їх треба називати економічними мігрантами», – зазначив Дещиця.

Він додав, що за останні два роки про надання притулку в Польщі попрохали більше ніж 4 тисячі українців. «Тільки дві людини торік отримали такий статус, решту пропозицій було відхилено», сказав посол. За його словами, заявник вказав на небезпеку в Україні. «Польська держава, однак, вважає, що небезпека не там, тому що жителі Криму й Донбасу можуть перебувати в іншій частині України, яка безпечна», підкреслив він.

«Економічні мігранти з України в Польщі мають дуже хорошу репутацію, вони добре освічені, з хорошою кваліфікацією, добре спілкуються в Польщі, я не чув останніми роками про великі конфлікти між українцями й поляками, хоча так багато там українців», – додав посол Дещиця.