За прогнозами українських туроператорів, в 2009 році в порівнянні з попереднім періодом буде зниження потоків виїзного туризму з України на 30-45%. Як передає otpusk.com, Президент Асоціації лідерів турбізнесу Україна Тарас Демура відзначив, що девальвація гривні привела до подорожчання вартості відпочинку за кордоном в два рази.

Проте вартість закордонних путівок для українців не збільшиться, оскільки ціни на авіаперельоти також знизилися за рахунок здешевлення авіапалива. “Ми також сподіваємося переконати понизити ціни власників готелів, тому що, якщо готелі не будуть заповнені, вони теж недоотримають прибуток”, - додав Демура. В той же час він відзначив, що, не дивлячись на зменшення потоку туристів, туроператори в 2009 році зможуть зберегти свою рентабельність.

В 2008 році Україну відвідало на 2,3 мільйона більше іноземців, чим роком раніше. Із-за девальвації гривни поїздки до України для них подешевшали на 50%. У таких умовах основним завданням туроператорів є збільшення в'їзного туризму до України перш за все за рахунок громадян країн СНД - РФ і Білорусії.