Про це йдеться в проекті постанови Уряду, яка розміщена на офіційному сайті відомства.

Наразі при реєстрації імунобіологічних препаратів обов’язковим є підтвердження Держлікслужбою відповідності умов виробництва медичних імунобіологічних препаратів вимогам належної виробничої практики (GMP). Міністерство охорони здоров’я пропонує скасувати цю вимогу.

Як зазначено в документі, зокрема підтвердження умов виробництва вимогам GMP відсутнє в 50 імунобіологічних препаратів російського виробництва. Це, на думку фахівців МОЗ, створює певні проблеми з імунізацією населення.

«Оскільки, всі ці проблемні питання стоять на заваді повноцінної реалізації соціальних ініціатив Президента України та програмних заходів, Міністерством охорони здоров’я України розроблено проект постанови КМУ щодо внесення змін в Порядок реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів і розмірів збору за їх державну реєстрацію (постанова КМУ № 376) в частині виключення вимоги щодо наявності підтвердження умов виробництва вимогам GMP», — йдеться в документі.

На думку експертів, запровадження такої новації дозволить Міністерству охорони здоров’я проводити вакцинацію українських дітей не сертифікованими за світовими вимогами GMP російськими, індійськими та китайськими вакцинами.

Як писав Вголос, у серпні цього року у Україні тимчасово заборонили серію БЦЖ російського виробництва через повідомлення про смерть після застосування.

Джерело: АМН