В Україні продовжує скорочуватися кількість вакансій від роботодавців, незважаючи на певне пожвавлення. Про це інформує "Оглядач".

За словами, експерта Тетяни Пашкіної, число вакансій, у порівнянні з лютим-березнем, знизилося з 20 % до 50 %.

За її словами, до кризи, спричиненої пандемією COVID-19, в Центрі зайнятості було більше 60 тис. вакансій, зараз – менше 45 тисяч.

Щодо сайтів, які пропонують працевлаштування, вакансій було 50-60 тис., а зараз число зменшилося до 25-40 тис.

Наразі варто бути обережними з поступовим зростанням на ринку праці, адже після скасування карантинних заходів компанії стрімко набиратимуть працівників, сподіваючись на хороший розвиток. Згодом стане відомо, що бізнес-сезон ще не стартував, і людей вимушено скоротять.

Не пощастить восени тим, хто недооцінив ринок, і будуть сфери, які розраховують вистрелити, але цього не станеться. Йдеться про кінотеатри або ресторани, що відкриваються з обмеженнями.

Ресторатори сподіваються на певний дохід, однак через карантин реальний прибуток виявиться набагато меншим. Також вже восени заклади можу закрити знову, адже прогнозується друга хвиля коронавірусної хвороби.

Мало затребуваними поки залишаються фахівці в тих сферах, які перебувають закритими через карантин.

Просідає креативна індустрія: івенти, кінотеатри, театри, розваги. Поки не щастить туристичній сфері: гідам і менеджерам. Навіть після відкриття кордонів навряд чи потік клієнтів цьогоріч відновиться. У нас провисає середній клас бізнесу, не всі зможуть нормально вийти з кризи, відповідно, і роботи стає менше, а якщо й буде – уже не з тим окладом.

Читайте також: “Обіцяють все, а привозять і кидають”, українські заробітчани стають жертвами шахраїв, деталі.