Нова очільниця ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде вже на наступному тижні відвідає Україну з офіційним візитом.

Про це вона повідомила під час представлення пріоритетів головування Швеції в ОБСЄ у 2021 році під час онлайн засідання Постійної ради організації.

Варто зазначити, що це буде перший закордонний візит Лінде на посаді.

Нова очільниця ОБСЄ планує зустрітися з представниками української влади, спеціальним представником чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Хайді Грау , СММ і координатором проєктів в Україні з метою оцінки ситуації та підтримки зусиль зі сталого врегулювання конфлікту.

Зокрема, вона наголосила, що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ мають мати безперешкодний та безпечний доступ по всій території України для того, щоб вони могли повною мірою виконувати свої обов’язки.

Лінде розповіла, що пріоритетом ОБСЄ під час головування Швеції будуть:

  • затяжні конфлікти в регіоні,
  • захист європейської системи безпеки,
  • зосередження уваги на демократії,
  • верховенство закону,
  • права людини,
  • гендерна рівність як частини роботи зі встановлення миру і безпеки.

Зокрема, вона наголосила, що тривалі збройні конфлікти та кризи в регіоні, які зараз тривають в Білорусі, Україні, Нагірному Карабасі, вимагають підвищеної уваги міжнародної спільноти, саме тому ці питання будуть на порядку денному з початку 2021 року.

Реакція Міністерства закордонних справ України

Українські дипломати висловили сподівання, що під час цього візиту глава ОБСЄ зможе побачити на власні очі наслідки тривалої збройної агресії та окупації частини державних територій Росією.

Крім того, в МЗС сподіваються, що ОБСЄ приєднається до Кримської платформи.

Читайте більше актуальних новин України та світу: