Про це повідомляє Еспресо.TV.

 Як йдеться у звіті альянсу проблеми з піратством в Україні наносять серйозний економічний збиток США.

Серед Priority Watch List Міжнародного альянсу інтелектуальної власності в цьому році крім України зазначено ще 7 країн: Китай, Чилі, Індія, Мексика, Росія, Тайвань та В'єтнам.

За словами медіаюриста та керуючого партнера компанії Jurimex Юрія Крайняка однією з основних причин тому стала відсутність ефективного законодавства для боротьби з порушенням копірайту в мережі Інтернет, що для України є традиційною проблемою впродовж всього часу існування цього, так би мовити, антирейтингу країн.

«Зокрема у звіті йдеться, що якісні механізми, здатні зрушити проблему з місця, передбачались проектом Закону про держпідтримку кінематографії, але цей проект був заветований президентом і готується до повторного розгляду Верховною Радою. За висновком IIPA, врешті-решт Україна повинна обов'язково ухвалити такий закон», - зазначає він в коментарі Еспресо.TV.

За словами Крайняка, в тому ж звіті висловлена рекомендація уряду США скасувати систему преференцій, які діють для українських товарів при перетині американського кордону.

«В минулі роки адміністрація Барака Обами не давала таким рекомендаціям з політичних міркувань. Але зараз ми маємо адміністрацію іншу, яка не надто передбачувана, і не факт що Україна проскочить і цього разу. Якщо ні, і преференції будуть скасовані, наші втрати сягатимуть десятків, якщо не сотен мільйонів доларів», - каже юрист.

Міжнародний альянс інтелектуальної власності (МАІВ) - коаліція приватного сектору, заснована в 1984 для представлення авторсько-правових галузей виробництва США і у двосторонніх та багатосторонніх зусиллях для поліпшення міжнародного захисту матеріалів, захищених авторським правом.

До альянсу входить сім торгових асоціацій, кожна з яких представляє значний сегмент авторсько-правової спільноти США.