Про це повідомив Левко Стек у програмі «Донбас.Реалії», передають Наші гроші.

Казенне підприємство «Шосткинський казенний завод «Імпульс», яке очолює Євген Чернов, замовило ТОВ «АВТ Баварія «Київ» BMW G30 530i у червні цього року.

Автор і ведучий автопрограми «Перша передача» Олександр Федченко розповів, що придбана заводом автівка відноситься до новітнього покоління автомобілів німецького бренду «БМВ» 5-ї серії. У офіційного дилера «БМВ» в Україні ціни на такі авто стартують від 1,2 млн грн.

«Нова «п’ятірка» – це абсолютний преміум. У Європі та Америці він вважається авто для дуже успішних адвокатів і бізнесменів. Тобто, автомобіль, у якому є абсолютно всі технології, які можливі зараз в світі», – пояснив Федченко, додавши, що у автомобілі є навіть система управління жестами.

Директор Чернов відмовився коментувати журналістам, навіщо підприємству коштовний автомобіль. Їм не вдалося побачити новий «БМВ», втім вони з’ясували, що на заводі є ще одна машина цієї марки п’ятої серії, яка на кілька поколінь старша, і купувалась за часів керівництва Чернова.

У «Укроборонпромі» не знайшли порушень у діях Євгена Чернова. На запит «Донбас.Реалії» там відповіли, що директор заводу «Імпульс» мав право купувати авто преміум-класу, і додали, що чистий прибуток підприємства у 2017 році склав 2 млн грн. Водночас у концерні повідомили, що будуть рекомендувати Чернову продати дорогий автомобіль.

Керівництво Концерну 26 жовтня на загальних зборах очільників підприємств-учасників «Укроборонпрому» висловило своє незадоволення рішенням директора КП ШКЗ «Імпульс» про придбання коштовного авто, та наголосило на неможливості подібного витрачання коштів держпідприємств, навіть в рамках їхніх фінансових можливостей. Водночас, в держконцерні зауважили, що не можуть втручатися у внутрішні справи заводу.

На посаді директора «Імпульсу» Чернов з 1998 року. Кілька років тому він залишав директорське крісло на недовгий час, коли відбувався судовий розгляд, під час якого Чернова підозрювали у корупції. Судячи з даних реєстру судових рішень, Чернов як директор держзаводу підписав ряд договорів з компанією «МТК Будтехніка», керівником якої був його син. Чернов купив у сина товарів вартістю щонайменше на 370 тис грн.

Справу кваліфікували як адміністративне правопорушення, суд звільнив Чернова від відповідальності та обмежився усним попередженням. А на стадії апеляції справу закрили, не побачивши в діях Чернова ніяких порушень. Ще через місяць останній повернувся на посаду директора заводу.

«Імпульс»  виробляє засоби ініціювання вибуху для проведення промислових вибухових робіт. Зараз там працюють майже три тисячі людей.