Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

За словами заступника генерального директора «Укроборонпрому» Юрія Пащенка, підписання меморандумів з науковцями є чітким сигналом для українських підприємств.

«Це пряма вказівка на співпрацю з науковцями, з університетами, академічними закладами в питаннях створення новітніх зразків військової техніки й озброєння. Я переконаний, що підписання меморандумів має абсолютно практичне значення», – наголосив представник концерну.

Він також сказав, що співпраця з науковцями відкриває роботу зі створення новітніх зразків озброєння, які відповідатимуть вимогам Міністерства оборони України.

«Сьогодні ми побачили, що активна співпраця з університетами та їхні розробки можуть бути невід’ємною і надзвичайно важливою складовою частиною для вдосконалення і створення окремих новітніх зразків озброєння. Тут ми бачимо фактично весь спектр: новітня бронетанкова техніка, зразки артилерії, безпілотні літальні комплекси, апаратура для радіоелектронної розвідки і боротьби, стрілецька зброя», – підкреслив Юрій Пащенко.

Своєю чергою, ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало акцентував на тому, що підписання меморандумів є роботою на перспективу.

«Треба думати, що на нас чекає в майбутньому. Тому всі розробки, які представили науковці, не мають бути реалізовані вже цього року. Це робота на перспективу», – сказав ректор.

На думку першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського, договір про співпрацю сприятиме відродженню виробництва на теренах області.

«Інтеграція науки у виробництво, виховання молоді, яка буде мислити по-новому, створення нових віх в інженерії, технологіях, створення нових робочих місць і дуже важливо – відродження виробництва на теренах області. Тобто комплексний підхід: наука, виробництво, молодь, освіта і, відповідно, загальний регіональний розвиток», – пояснив чиновник.

Отже, меморандуми про партнерство і співпрацю між державним концерном «Укроборонпром» було підписано з Національним університетом «Львівська політехніка», Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя, Івано-Франківським національним університетом нафти і газу, Ужгородським національним університетом, Хмельницьким національним університетом, Інститутом фізичної оптики імені О.Г. Влоха та Інститутом термоелектрики.