Вартість ще одного типу верстатів, закуплених казенним підприємством «Шосткинський казенний завод «Імпульс» ДК «Укроборонпром», є завищеною у два рази.

Про це Нашим грошам повідомило джерело у Державній фіскальній службі.

Йдеться про дев’ять токарних верстатів Puma ST20GS з числовим програмним управлінням корейського виробника Doosan, які «Імпульс» замовив у січні фірмі «Варітек» за 61,73 млн грн у рамках великої  закупівлі станків для модернізації виробництва. Тоді було придбано шість видів верстатів на 227,56 млн грн. І за даними учасників ринку фрезерні станки DNM 400a були придбані принаймні вдвічі дорожче від цін, за якими «Варітек» пропонував ці верстати на ринку України – по 163 тис євро при ринковій ціні 74 тис євро.

Наразі зявились дані, що «Варітек» у 2018 році імпортував в Україну верстати Puma ST20GS по$99 тис за штуку. З урахуванням 4% мита, 20% ПДВ та ще 2% встановлення та навчання персоналу вартість верстата в Україні мала скласти $126 тис.

Але контрактна ціна для «Імпульсу» склала 6,86 млн грн, або $245 тис., що на $119 тис більше від ціни розмитненого станка.

Всього «Імпульс» замовив «Варітеку» дев’ять таких верстатів. Таким чином лише по цим верстатам переплата могла скласти близько  $1,1 млн, або близько 30 млн грн. Всього ж завод «Укроборонпрому» замовив тоді «Варітеку» різних верстатів Doosan на 227,56 млн грн.

Після першого повідомлення Наших грошей про двократну переплату за верстати DNM 400a, прес-служба «Укроборонпрому» заявила, що ціна була незавищена.

Мовляв, самі верстати були придбані по вказаній «Нашими грошами» 74 тис євро. А закупівельна ціна 163 тис євро була вищою нібито через включення до неї вартості якихось додаткових систем та оснащення. Однак жодних документів та специфікацій на підтвердження своєї заявив «Укроборонпром» не оприлюднив.

Також у «Прозорро» не було оприлюднено жодних даних про комплектацію придбаних «Імпульсом» верстатів Doosan. Оскільки закупівлю було проведено без відкритих торгів, по так званій «допороговій» процедурі, яка виключає оприлюднення будь-яких детальних даних про закупівлю та дозволяє обійтись без конкурентних процедур.