ПАТ “Укрпошта” не бачить необхідності у використанні будівлі Головпоштамту в Києві і хоче його продати.

Про це заявив глава компанії Ігор Смілянський на презентації річного звіту компанії в Києві 16 травня, передає Економічна правда.

“Головпоштамт нам не потрібен. Навіщо сидіти всій Укрпошті, у тому числі головному офісі, в центрі Києва? Вважаю, що в центрі Києва така чудова будівля може набагато краще підлаштуватися під потреби киян і самого міста. Можна готель побудувати, наприклад”, – сказав він.

Він також додав, що “якщо на те буде воля держави”, компанія із задоволенням продасть історичну будівлю в центрі столиці і переїде до більш компактної будівлі в іншому районі міста.

За словами Смілянського, подібна стратегія відноситься не тільки до київського, а й до інших сортувальних центрів і офісів “Укрпошти” в обласних центрах.

Глава компанії сказав, що розміщення Головпоштамту в центрі столиці викликає проблеми з доставкою пошти у разі, якщо у місті відбуваються будь-які акції протесту або демонстрації, через які транспорт не може покинути Головпоштамт, відповідно, втрачається час доставки кореспонденції.

“Історично пошта працювала через залізницю. Так що всі вони (сортувальні центри в регіонах – ред.) – біля залізничних станцій. Там можна відкрити чудові офіси, готелі. І абсолютно не потрібно, щоб туди з’їжджалися всі вантажівки” Укрпошти “, псували цим міський трафік “, – сказав гендиректор Укрпошти.

Він сказав, що всі регіональні сортувальні центри вже застаріли, більшість із них, до того ж – багатоповерхові, що істотно ускладнює роботу компанії.

Для отримання можливості продати збиткове майно, за словами Смілянського, “Укрпошті” необхідно отримати дозвіл уряду, оскільки зараз компанія не має на це прав.