"Укрзалізниця" затвердила договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці. Це експериментальний проект із допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування, яке впроваджує Мінінфраструктури. Про це розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.

"Укрзалізниця" погодила договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці. І ми в очікуванні виходу перших приватних компаній на колії УЗ. Розраховую, що договір буде укладено якнайшвидше", – зазначив Криклій.

Першим учасником експерименту буде ТОВ "Українська локомотивнобудівна компанія".  Приватні локомотиви курсуватимуть одразу на 9 дільницях залізниці на Західній Україні.

За словами Владислава Криклія, відбір учасників для участі в експериментальному проекті триває, а інтерес з боку ринку виявився значним.

"Завдяки йому ми зможемо протестувати функціонування ринку залізничних перевезень в умовах роботи декількох залізничних перевізників. Також це дозволить відпрацювати технічні та технологічні особливості реалізації доступу до залізничної інфраструктури та дослідити ризики в організації безпеки руху під час експлуатації приватних поїздів на залізничній мережі загального користування", – пояснив Міністр.

Разом з тим, планується створення конкурентного ринку залізничних перевезень та ліквідація монополії УЗ. Це є одним із зобов'язань України в рамках Угоди про Асоціацію з Євросоюзом.

Читайте більше актуальних новин від Вголосу: