ЛОО УНА-УНСО заявила, що конфлікт навколо військових поховань на цвинтарі „Орлят” у Львові намагаються штучно загострити польські політики.
Про це йдеться у заяві ЛОО УНА-УНСО.
„Військові поховання не можуть бути перетворені у символ польського мілітаризму на українських землях. Поступ української сторони у даному питанні можуть призвести до чергової напруженості та поставлять під запитання здатність нової влади захищати національні інтереси”, — зазначено у заяві ЛОО УНА-УНСО.
В своїй заяві ЛОО УНА-УНСО стверджують, що сучасний стан польських поховань на Личаківському цвинтарі відповідає міжнародним нормам, зокрема вимогам Женевської конвенції.
Як повідомляло агентство, у 2002 році планувалося офіційне відкриття цвинтаря „Орлят”, яке не відбулося через суперечку між польською і українською сторонами щодо надпису на центральній плиті меморіалу, на якій польська сторона вимагає написати „оборонцям Львова, які героїчно полягли за незалежність Польщі”. Українська сторона вважає, що слово „героїчно” має бути виключено із напису.
Президент Ющенко у лютому висловився за прискорення вирішення цієї проблеми і пообіцяв, що цвинтар найближчим часом буде відкрито.