УНА-УНСО заявляє, що жодних вишкільних таборів з так званої «підготовки бойовиків» ані на території України, ані Польщі чи іншої іноземної держави не проводить і проводити не планує, а тому розцінює висловлювання кандидата в президенти України, першого секретаря КПУ Петра Симоненка у Львові про причетність УНА-УНСО до підготовки бойовиків на території Польщі як провокаційне. Про це йдеться у заяві Львівської обласної організації УНА-УНСО, скерованій до ЦВК.
УНА-УНСО вважає, що причиною появи таких заяв стало те, що „комуніста Симоненка вкрай роздратувала непомітність та малозначимість його перебування у Львові. Адже він сподівався на традиційно різку реакцію львів’ян на його одіозну персону і як результат – отримання політичних дивідендів та можливість чергового нагнітання передвиборчої ситуації. Не отримавши цього, вождьок КПУ вдався до наклепницької заяви, якою він фактично долучився до вже скандально відомої іншої - спільної заяви МВС, СБУ та Генпрокуратури. Цілком очевидно, що всі вони вписуються у єдиний сценарій, написаний на Банковій, а саме — сценарій під назвою «ГКЧП – 2004»”. ― йдеться у заяві.
Під час свого передвиборчого візиту до Львова 28 серпня кандидат в Президенти України, лідер КПУ Симоненко заявив про те, що нібито на території Польщі «зараз відбувається підготовка бойовиків, в завдання яких входитиме дестабілізація ситуації в Україні напередодні президентських виборів». Згадуючи про так званих «бойовиків» Симоненко недвозначно стверджує про нібито їх приналежність до УНА-УНСО.