Українська народна партія розпочинає роботу по формуванню правоцентристської коаліції до виборів 2006 року. Про це заявив голова УНП Юрій Костенко на прес-конференції у Львові сьогодні. "Наша мета сформувати і об'єднати правоцентристські політичні сили в єдину правоцентристську виборчу коаліцію", ― зазначив Юрій Костенко. УНП, за його словами, веде переговори з усіма правоцентристськими партіями в Києві. "Наші обласні організації потримали партійну вказівку розпочати переговори щодо формування спільних команд на виборах до місцевих органів влади", ― додав лідер УНП.

Юрій Костенко запевнив, що ця коаліція буде формуватися по-іншому, ніж це робилося раніше. "Не так як раніше у Києві збиралися лідери партій і починали "чубитися" ― а кому скільки відсотків має належати у тому чи іншому списку", ― зазначив він. "Головна умова - твій конкретний внесок в українську справу, скільки ти представиш своїх кандидатів до того чи іншого рівня влади, скільки ти представиш від партії спостерігачів на вибори, представників у ДВК", ― пояснив Юрій Костенко.

Серед можливих учасників такої коаліції лідер УНП назвав НРУ, УРП "Собор", ХДС, ВО "Свобода" та інші правоцентристські партії. УНП не буде також блокувати із НСНУ та "Батьківщиною", оскільки вони створюють власну коаліцію. Юрій Костенко також відкинув можливість блокування з усіма політичними силами, які виступають проти визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною, проти енергетичної незалежності України та за ЄЕП. Лідер УНП також запевнив, що партія не бореться лише за своє проходження до ВРУ. "Ми хочемо у наступному парламенті сформувати потужну правоцентристську фракцію, яка буде мати суттєвий вплив на формування державний політики", ― наголосив він.
Пресс-тайм