Народні депутати від фракції УНП просять Міністерство закордонних справ та Службу безпеки України не допустити в’їзду громадянина Російської Федерації Володимира Жириновського в Україну, де він планує взяти участь у панахиді на вшанування пам’яті полеглих у І-й Світовій війні. Про це повідомила прес-служба УНП.

Члени УНП підготували відповідне депутатське звернення до МЗС та СБУ. Автори документу наголошують, що у разі прибуття російського політика на територію Волині очолювані ними обласні організації УНП “протидіятимуть усіма можливими конституційними методами проведенню шовіністичної акції з участю політичних діячів сусідньої держави”.

Як повідомляється у зверненні, 23 липня 2005 року, в панахиді на вшанування пам’яті полеглих у І-й Світовій війні солдатів царської армії на території Ківерцівського району Волинської області має намір взяти участь депутат Держдуми Російської Федерації, голова Ліберально-демократичної партії Росії Володимир Жириновський. Участь цього політика, “відомого своєю антиукраїнською позицією, заявами і промовами з посяганнями на державний суверенітет і територіальну цілісність України викличе негативний резонанс в українському суспільстві і може призвести до порушень громадського порядку, спровокованих російським візитером”, - зазначається у документі.

Автори звертають увагу на той факт, що приїзд в Україну Володимира Жириновського, зокрема в західну область, відбувається, “коли українське суспільство обурене створеною у Москві і поширюваною в Україні комп’ютерною грою “Операція “Галичина”, котра містить пропаганду війни і міжнаціональної ворожнечі”.

Вшанування полеглих у місцях їхнього поховання, наголошують представники фракції УНП, “свята справа, а не місце для проведення шовіністичних мітингів політичними провокаторами на зразок Володимира Жириновського”.

“Волинь показує усій Європі приклади гідного ставлення до місць вічного спочинку як співвітчизників, так і поляків, росіян, німців, австрійців та інших народів, в тому числі – військових поховань. Що стосується полеглих під час Брусилівського прориву воїнів царської армії Російської імперії, то серед них значна частина – українці, а тому немає ніяких підстав вважати вшанування полеглих виключно справою росіян і російських політиків. Україна – незалежна і суверенна держава. Усі акції, якщо у них мають брати участь представники парламенту або уряду іноземної держави, повинні відбуватися у жорсткій відповідності до чинного українського законодавства і міжнародного права, тим більше, що зараз мова йде про небажану в Україні заздалегідь провокаційну особу Володимира Жириновського”, - зазначається у зверненні депутатів від УНП.

proUA