У березні та квітні цього року Франція та Німеччина вперше в історії Організації Об'єднаних Націй проведуть головування відразу двох країн у Раді Безпеки. Про це в суботу, 2 березня, повідомляє «Кореспондент».

Відповідно до насиченої повістки, яку в п'ятницю репрезентували постійні представники цих країн при ООН Франсуа Делатр і Крістофом Хойсген відповідно, основними темами дебатів у РБ стануть близькосхідна проблематика, питання денуклеаризації Корейського півострова, а також ситуація в країнах Африки.

Глава французького МЗС Жан-Ів Ле Дріан буде перебувати в Нью-Йорку з 28 березня по 2 квітня для участі у відкритих дебатах на тему «Загрози міжнародному миру і безпеки, викликані терактами: боротьба з фінансуванням тероризму», а також у засіданні щодо протидії кліматичним змінам. На початку квітня разом із главою МЗС Німеччини Хайко Маасом він візьме участь в засіданні щодо ситуації в Малі.

Ситуація в Сирії темою обговорення Радбезу в березні стане тричі. Очікується, що спецпосланець генсека ООН Гейр Педерсен виголосить свою доповідь 18 березня. Глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні доповідатиме про взаємодію Євросоюзу з ООН 12 березня.

На 14 березня запланована зустріч членів Радбезу по «темі денуклеаризації КНДР», яка дасть можливість членам Радбезу обговорити підсумки саміту США-КНДР. При цьому питання про нерозповсюдження ядерної зброї в контексті ситуації навколо КНДР заплановане на 19 березня.

Іншими темами спільного головування Франції та Німеччини стануть питання про демаркацію кордону між Суданом і Південним Суданом, палестино-ізраїльське врегулювання і ситуація в Ємені. 20 березня очікують розгляд теми санкцій, які діють щодо Лівії.

Як повідомляв "Вголос", Росія і Китай ветували проект резолюції Радбезу ООН по Венесуелі.