За словами депутата Львівської міської влади Теодора Дяківа, Статут Львова не був зареєстрований через грубі порушення прав мешканців, закладених у ньому. Суть обмежень прав жителів Львова полягала в тому, що заподіяна їм шкода, не могла бути відшкодована в повному обсязі. Адже збитки, завдані громадянину, мали матеріально компенсовувати посадові особи.

«Ці відшкодування всупереч Конституції було покладено на посадову особу, а відповідно до законодавства, більше ніж 20% від зарплати посадової особи не можна стягувати. В той час як Конституція України передбачає, що мешканцю потрібно повністю відшкодувати суму з бюджету міста, а потім стягувати з винної посадової особи стільки, скільки можна стягнути», - розповів Теодор Дяків.

Також були порушення у розділі, що стосувався громадських слухань. у законодавстві вказано, що мешканці мають право відмовитися від деяких послуг ЖЕКів шляхом проведення громадських слухань. Але у Статут міста Львова було внесено незаконні вимоги до мешканців, які унеможливлювали проведення цих громадських слухань. Зокрема, збирання 200 підписів мешканців окремого будинку, повідомлення міського голови, запрошення представника профільної комісії міської ради з питань житлово-комунальної політики.

Також Теодор Дяків наголосив на ще одній нормі Статуту, яку не можна було вносити у документ. Це норма про прийняття присяги депутатами міської ради.

«Це питання морального характеру. Цей Статут є статутом територіальної громади міста Львова, а не міської влади чи виконавчого комітету. Тобто депутат після виборів, коли починається каденція, повинен дати присягу, хоча така присяга не передбачена законодавством України, як і не передбачена відповідальність за її порушення», - зазначив депутат міської ради.

У свою чергу, Олег Мацех зазначив, що при розгляді пропозицій «Громадянської позиції» щодо Статуту Львова на сесії міської ради, інтереси мешканців не підтримали у повному складі ВО «Свобода», більшість БЮТу, НСНУ, ПРП і «Пори». Окрім того, керівник Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Громадянська позиція» повідомив, що депутати, перебуваючи у залі, просто не голосували.

Базуючись на всіх цих порушеннях, Львівське міське управління юстиції видало висновок, що зміни до Статуту не можуть бути зареєстровані. Щоправда, за словами Теодора Дяківа, йому аж 32 дні довелось чекати видачі цього правового висновку, хоча, відповідно до законодавства, висновок мали надати того ж дня. Лише після звернення до Служби безпеки щодо незаконної відмови у наданні інформації і з проханням скласти протокол про корупційні дії на Любомира Зубача та Володимира Квурта, Теодору Дяківу було видано правовий висновок управління юстиції.

Нагадаємо, що Статут Львова підготовлено робочою групою під керівництвом секретаря міськради Володимира Квурта та голови постійної депутатської комісії з питань законності Ігоря Микитина та затверджено міською радою 28 січня цього року.