Таку думку Юрій Дорошенко висловив у коментарі ЗМІ, а також  у своєму блозі на РІСУ.

За його словами, він отримав інформацію про це з джерел у Донецькій єпархії УПЦ (МП).

Юрій Дорошенко наголосив, що  «саме керуючий Донецькою єпархією митрополит Іларіон (Шукало), а він же і один із претендентів на предстоятельство, зініціював черговий заколот проти глави УПЦ».

Релігієзнавець зазначає,  що активізація боротьби проти митрополита Володимира пов’язана насамперед зі стабілізацією стану його здоров’я. Віруючі та весь світ побачили, що митрополит на належному рівні виконує свою роботу, керує Церквою та служить. 

«Це перелякало тих, хто вже приміряв клобук Київського митрополита, примусило їх вдатися до бліцкригу. Вони зрозуміли, що час працює не на їх користь», – пише Юрій Дорошенко.

Крім того, він зауважив, що сьогодні  «два ієрархи мають колосальні владні амбіції» та мріють усунути з посади митрополита Володимира.

«Для цього вони вже зробили головний крок – зняли з посади голови Відділу зовнішньо-церковних справ та вивели з Синоду найвідданішу та найбільш близьку до митрополита Володимира людину – архієпископа Олександра (Драбинка)», – нагадав релігійний експерт.

На думку Юрія Дорошенка, успіх перевороту залежатиме від реакції віруючих та іншої частини єпископату УПЦ (МП), яка діє за приписами канонів Православної церкви, зберігаючи вірність своєму Предстоятелю – Митрополиту Володимиру.

Джерело: РІСУ