Про це йдеться у заяві виконуючого обов’язки голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП Олександра Драбинка, передає УНІАН.

«Секретаріат Київської митрополії УПЦ заявляє, що висловлювання офіційної позиції УПЦ щодо державно-церковних відносин та звернення і документи, що носять офіційний характер, згідно зі Статутом УПЦ, знаходяться в компетенції лише Священного собору та Священного синоду УПЦ на чолі з її предстоятелем», - сказано у ній.

«Особиста громадська позиція, висловлювана окремими вірними УПЦ, з точки зору Священноначалля, носить приватний характер і тому не має сприйматися як позиція всієї Церковної повноти», - наголошується в документі.

Тому, за словами архієпископа, звернення зборів громадськості УПЦ, про яке йдеться в повідомленнях у пресі, не є офіційною церковною позицією Української православної церкви МП.

«Просимо журналістів звернути увагу на цей факт і для отримання офіційних коментарів звертатися в прес-офіс УПЦ», - сказав архієпископ.

Як відомо, 14 квітня в мас-медіа з’явилась інформація про звернення зборів громадськості УПЦ МП до Януковича із закликом надати УПЦ «статус домінуючої» церкви в Україні і не вести нашу державу в Європу.