Як інформує прес-служба КУНу, активісти Конгресу Українських Націоналістів, Української народної партії, УНА-УНСО, «Нашої України» прийшли вимагати офіційного вибачення від Росії за неприпустимі жарти російського шоумена Івана Урганта про українців в програмі «Смак», яка транслювалась на «Першому каналі» російського телебачення.

«Російський горе-шоумен своїми недолугими жартами образив пам’ять мільйонів українців. Російські політики, громадські й навіть культурні діячі часто дозволяють собі говорити зверхньо про українців, але цього разу була перейдена межа людяності й елементарної порядності», – сказав перед початком акції голова Секретаріату КУН Володимир Манько.

Промовці від патріотичних сил також відзначили, що програма йшла не в прямому ефірі, тож режисери мали змогу вирізати ганебний жарт Урганта, але не зробили цього, тож неповагу до українців виявив не тільки телеведучий Іван Ургант, а й «Перший канал» Росії в цілому.

Голова Київської міської організації Конгресу Юрій Шепетюк вважає, що звичка паплюжити українців іде безпосередньо від керівництва РФ, зокрема Володимира Путіна, який неодноразово публічно ображав українців.

Після короткого мітингу активісти закидали квашеними помідорами портрет горе-шоумена Урганта й спробували передати його в посольство Російської Федерації разом із листом-вимогою офіційного вибачення від Москви за слова свого громадянина, які образили пам’ять мільйонів українців.

Проте з посольства до протестувальників ніхто так і не вийшов. Передаючи охороні лист, активісти УПА зазначили, що будуть вимагати також припинити трансляцію на українському телебаченні програм за участю Івана Урганта, а якщо він не вибачиться перед українським народом, вони добиватимуться оголосити його персоною нон-ґрата в Україні.

Нагадаємо, ведучий кулінарного шоу «Смак» на російському «Першому каналі» Іван Ургант, готуючи страву, сказав в ефірі: «Я порубав зелень, як червоний комісар мешканців українського села».

А гість програми відомий кінодраматург, художник, режисер і актор Олександр Адабашьян підіграв Урганта, зазначивши, що «струшує останки жителів».

Згодом Ургант вибачився перед українцями, але це вибачення нагадувало більше чергове знущання.