Текст звернення був ухвалений на засіданні Центральної Ради УРП 13 квітня, повідомила Вголосу прес-служба УРП.

Подаємо текст зі скороченнями:

«Як перша в новітній Україні партія (заснована 1990 року) звертаємо Вашу увагу на те, що ситуація в державі Україна стрімко набуває всіх ознак апартеїду 60-70-хх років у Південно-Африканській Республіці.

Ми змушені константувати грубе порушення в Україні передусім національних і соціальних прав власне корінного населення – українців.

Після приходу до влади Президента України В.Януковича, ставленика промосковської Партії Регіонів, в Україні цілеспрямовано здійснюється політика національної дискримінації українців як етносу. Останнім часом режим Януковича став на шлях запровадження в Україні найбільш огидних форм національної нетерпимості, зневаги, ігнорування і приниження всього українського. Політика панівної влади в Україні все більше нагадує апартеїд.

В Україні згідно з останнім переписом населення 2001 року проживає 78% українців за національністю. Однак, серед вищого керівництва держави (президент, керівник АП, прем’єр та віце-прем’єри, секретар РНБО, міністр оборони, голова СБУ) немає жодного українця. У Верховній Раді України українці за національністю складають лише 22%. Серед олігархів в Україні немає українців. 98% власності в Україні перебуває в руках національних меншин. Проте, серед трудових мігрантів з України 98% складають українці.

Ухвалення минулого року парламентом України закону «Про засади державної мовної політики», що запроваджує російську мову як другу державну - не залишає сумніву в тому, що правляча верхівка в Україні, що складається з національних меншин, веде щодо корінної нації українців політику апартеїду.

Апартеїд як відомо є злочином проти людянності.

Просимо Вас на підставі Міжнародної Конвенції від 1976 року про запобігання злочину апартеїду і покарання за нього застосувати необхідні термінові санкції до керівництва України з метою добитись зміни політики влади на користь українців».