УРП „Собор” застерігає від спроб творення єдиної націонал-демократичної партії поспіхом за адміністративним сценарієм. Про це йдеться у резолюції ХІV з’їзду УРП „Собор”, прийнятій 12 лютого.
„УРП „Собор заявляє відданість ідеї об’єднання всіх національно-демократичних партій в єдину потужну силу, здатну взяти відповідальність за долю України . При цьому ми застерігаємо від безперспективних спроб творення такої сили поспіхом за адміністративним сценарієм”, ― сказано у резолюції.
Учасники з’їзду при обговоренні підтримали ідею участі УРП „Собор” у парламентських виборах 2006 року спільно з партією ВО „Батьківщина”. Проте остаточно це питання буде вирішено на спеціальному з’їзді, ― повідомив голова ЛОО УРП „Собор” Ростислав Новоженець.
„Об’єднання на виборах з „Батьківщиною” ― це найбільш реальна перспектива. Проте переговори йдуть широким фронтом і говорити про остаточне рішення по цьому питанню зарано. Отож ситуація може і змінитися. Багато залежатиме від того, як формуватися влади і від її дій”, ― сказав Ростислав Новоженець.
Делегати з’їзду також ухвалили резолюції щодо недопущення надання російській мові статусу офіційної, про необхідність проведення люстрації, а також рекомендували кандидатуру заступника голови партії Володимира Шовкошитного на голову Хмельницької ОДА.
Делегати також переобрали склад керівних органів партії. а також нардепа Анатолія Матвієнка на посаду голови УРП „Собор”.
До речі на з’їзді багато голорилося про те, що партія не може похвалитися тим, що чисельно представлена у владі. Анатолія Матвієнко зобов’язано попрацювати на рівні прем’єр-міністра і президента, щоб попрацювати по цьому питанню. Було окреме голосування по хмельницькій області підтримати кандидатуру заступника голови УРП „Собор” Володимира Шовкошитного на голову Хмельницької ОДА.
До Центральної ради партії від Львівщини увійшли голова ЛОО УРП „Собор” Ростислав Новоженець, та заступник голови УРП „Собор” Тарас Бучковський.
Як повідомляв "Вголос", ЛОО УРП „Собор” рекомендувало з’їзду партії прийняти рішення про доцільність участі партії у парламентських виборах 2006 року у блоці з ВО „Батьківщина”.