«Сьогодні ми досягли принципової угоди в уряді про те, що ця робота буде здійснюватися на декількох рівнях», — заявив журналістам після урядової наради міністр фінансів Рімантас Шаджюс.

За його словами, робота буде проводитися на стратегічному, координаційному та експертному рівнях.

«На стратегічному рівні буде створено комісію з введення євро в Литві, головою якої буде прем'єр-міністр. На координаційному рівні буде створено велику робочу групу, яку очолить міністр фінансів», — сказав очільник фінансового відомства, повідомляє BNS.

За його словами, на третьому — експертному рівні — буде створено як мінімум шість робочих груп.

Він також сказав, що буде внесено зміни до затвердженого в 2005 році Національного плану з введення євро.

Литва сподівається ввести євро в 2015 році.

Зараз євро введене у 17-ти країнах Євросоюзу з 27-ми.

Щоб вступити в єврозону, держава повинна відповідати так званим Маастрихтським критеріям щодо дефіциту державних фінансів, інфляції і боргів. Литві через занадто високу інфляцію не вдалося ввести євро на початку 2007 року.

Криза єврозони послабила підтримку суспільством зміни валюти, проте влада заявляє, що Литві було б вигідно бути в єврозоні, оскільки євро є у головних торговельних партнерів Литви.

Літ зараз прив'язаний до євро, однак, як кажуть прихильники єдиної європейської валюти, Литва не може скористатися перевагами, які надає членство в єврозоні. Крім того, введення євро зняло б ризик, пов'язаний з коливаннями курсів валют.

Зазначимо, що інша прибалтійська країна — Латвія — перейде на євро вже у наступному році.

Джерело: Delfi