Виявляється, до приміщення Держказначейства не так просто пройти! Навіть народним депутатам. Під приводом того, що це «режимний об’єкт», нас не хотіли туди впускати. Довелося перелазити через турнікети. З Харченком зустрітись не вдалось. Не було на робочому місці. З його першим замом – теж. Тож довелося спілкуватися із заступником Голови – Геннадієм Легою та, очевидно, начальником канцелярії.

Сама розмова у «казначеїв» із депутатами відбувалась за аналогією спілкування органів казначейства із місцевими бюджетами – гостро, нервозно і по-хамськи. Нам навіть не запропонували присісти за стіл переговорів. Вочевидь – хотіли чим по-швидше здихатись небажаних гостей.

Проблема із блокуванням коштів місцевих бюджетів у нас виникає не вперше. Але такого масштабу Україна ще не знала! Фактично проблема охопила всі області України. Лише по Львівській області органами казначейства на даний момент не проведено платежів на більше ніж 127 мільйонів гривень. Державна казначейська служба поставила місцеві громади на коліна. Сьогодні на коліна хотіли поставити й народних депутатів. Не вдалося.

Я переконаний, що «технічні проблеми», про які, виправдовуючись, говорить уряд – відверта брехня. Уряд самовільно користується коштами з єдиного казначейського рахунку, латаючи бюджетні дірки й погашаючи боргові зобов’язання.

Сьогодні, 19 вересня,  нам вдалося зареєструвати колективне звернення депутатів до Головного Казначея. Чекаємо відповіді і суттєвих зрушень. Якщо відповідь виявиться черговою "відпискою", навідаємося до Харченка ще раз.