На початку червня Кабінет Міністрів України прийняв рішення скасувати власне розпорядження про виділення коштів з резервного фонду Державного бюджету у сумі 32 мільйони гривень.

Про це стало відомо із протоколу урядового засідання від 5 червня, який оприлюднив голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський.

22 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Кабінет Міністрів виділяє 32 мільйони гривень на фінансовий аудит державного концерну “Укроборонпром”.

Тоді ж уряд прийняв розпорядження “Про виділення коштів з резервного фонду Державного бюджету”, доручивши Мінекономрозвитку разом з Мінфіном, Мін’юстом та “Укроборонпромом” доопрацювати таке розпорядження та оформити його у триденний строк.

Утім, джерела в уряді повідомили, що документ не встигли оформити у відведений строк, що стало формальною підставою для його скасування.

“Рішення скасувати виділення коштів на аудит “Укроборонпрому” фактично означає, що в уряді не зацікавлені в незалежній перевірці фінансової діяльності концерну “Укроборонпром”, – вважає Гліб Канєвський.

Експерт нагадав, що згідно з планом реформи ОПК того ж уряду міжнародний аудит концерну мав бути організований ще у квітні цього року.

Нагадаємо, що «завод 410 ЦА», який входить до «Укроборонпрому», наростив темпи модернізації літаків для українських військових.