Про це йшлось на розширеному засіданні уряду України щодо підготовки до зимового періоду за участю голів державних обласних адміністрацій, передає прес-служба Кабміну.

«Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України, у всі регіони виїдуть спеціальні групи, які перевірять дані щодо підготовки до опалювального сезону, які представили ОДА, та попрацюють на місцях для надання Уряду найбільш повної інформації», - йдеться в повідомленні.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман повідомив, що технічна підготовка до опалювального сезону, яку в надскладних умовах проводять області й міста, «знаходиться в достатньо пристойному стані»: «Усі заходи, які були заплановані містами, обласними адміністраціями, бюджетними установами, сьогодні виконуються. Приблизно це 90%».

Окрім того, на засіданні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до керівників ОДА вжити заходів для економії палива та переходу на альтернативні джерела опалення.

«Нам треба буде з точки зору того, яка буде температура, приймати рішення про початок опалювального сезону. Економити треба – по-іншому ніяк не буде. І переходити на альтернативні джерела», - сказав глава Уряду.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, відповідаючи на запитання після доповіді на засіданні Уряду, зазначив, що згідно з постановою Уряду, розподілення ліміту споживання газу між промисловими споживачами – це відповідальність обласних державних адміністрацій: «Ми розуміємо, що в певних випадках підприємство може зекономити 50% газу, в певних випадках – не більш ніж 10%. Тому необхідно, щоб підприємство та обласні адміністрації визначились, яка сума економії буде для кожного підприємства».

23 вересня Кабмін попередив про суттєве обмеження газопостачання хімічних та промислових підприємств під час опалювального сезону. 

Нагадаємо, раніше у «Нафтогазі» заявляли, що для нормального проходження опалювального сезону 2014-2015 рр. Україні необхідно мати близько 10 млрд кубометрів природного газу у своїх підземних сховищах. 

Станом на 1 липня 2014 року запаси становили 14,2 млрд куб. м. За даними Яценюка станом на вересень 2014 запаси газу у сховищах складають 17 млрд. куб.