Про це йшлося 2 квітня на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, яка діє в рамках програми «Відкрита розмова».

Національна спілка журналістів України співпрацювала з Держкомтелерадіо при підготовці документу і погодила його без зауважень, повідомив голова НСЖУ Олег Наливайко.

Він звернув увагу, що після оприлюднення законопроекту НСЖУ отримала багато дзвінків від комунальних видань, які просять включити їх до пілотного проекту з роздержавлення.

На думку голови Держкомтелерадіо Олександра Курдіновича, це найкращий компромісний варіант законопроекту з усіх попередніх.

Згідно з документом, реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюватиметься у два етапи - впродовж трьох і двох років. А спосіб реформування вибиратимуть трудові колективи, наголосив пан Курдінович.

Приміщення державної або комунальної власності, у яких перебували редакції, передаватимуться їм у тривалу оренду (на 15 років), з розміром орендної плати, встановленим для бюджетних організацій. Крім того реформовані ЗМІ можуть розраховувати на державну підтримку, якщо збережуть своє цільове призначення і функціонування.

Проти останніх двох новацій, за словами пана Курдіновича, виступає Міністерство фінансів. Однак голова Держкомтелерадіо розраховує, що завтра Кабмін ухвалить зважене рішення.

Джерело: Телекритика