Як уже писав «Вголос», 15 липня гірники шахт «Новодружеська» та «Ім. Г. Капустіна» не піднялися на поверхню, вимагаючи погашення заборгованої ще з 2015 року платні, сума якої на сьогодні становить близько 96 мільйонів гривень.

«Тиждень тому Верховна Рада ухвалила зміни до бюджету, якими передбачено 280 мільйонів гривень на підтримку гірничої галузі. Чому ці кошти досі не отримали шахтарі державних шахт, зокрема підконтрольних Україні територій Луганщини? Це запитання до міністра Насалика, у віданні якого перебувають, зокрема, і шахти ПАТ «Лисичанськвугілля».

Ситуація на «Лисичанськвугіллі» вкотре засвідчує відсутність системної державної політики зі сприяння погашенню заборгованості із заробітної платні, що нині по Україні загалом перевищує 2,32 мільярда гривень», – пише у Facebook лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Політик наголошує, що націоналісти не підтримують остаточного роздержавлення вугільної галузі України, на що уряд нині взяв курс:

«Лицемірні заяви про «неефективність державних підприємств» приховують за собою цілеспрямовану кампанію приватизації державного майна у час війни.

Якщо вести підприємство до банкрутства – воно неминуче збанкрутує, незалежно від форми власності. Це ми й бачимо на прикладі державних вугільних шахт. Доведення їх до банкрутства чинною владою та її управлінцями є злочином проти національної економічної та енергетичної безпеки.

Перший крок для зупинки цієї злочинної політики – повне погашення заборгованості із зарплатні перед шахтарями усіх державних шахт України».

 

«Вголос»