Про це сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 23 вересня, на засіданні Уряду щодо підготовки до зимового періоду, передає прес-служба уряду.

«При застосуванні плану «Ч» за умови, що ми додатково не придбаємо природний газ у Російської Федерації, так як Росія тисне і буде далі тиснути, в тому числі й використовуючи «газову зброю», нам треба буде суттєво скорочувати обсяги споживання, в першу чергу в секторі хімії, в промисловості, щоб не дати замерзнути країні», - сказав він.

Він підкреслив, що зараз «ситуація вкрай складна, але все, що необхідно, аби перезимувати, Уряд зробить».

Яценюк нагадав, що з 25 мільярдів кубічних метрів газу, які Україна купувала в Росії, 15 мільярдів кубометрів заміщені газом, які українська сторона купує в європейських компаній через реверсний потік: «Це суттєвий крок вперед. Але цього не вистачає».

Нагадаємо, раніше у «Нафтогазі» заявляли, що для нормального проходження опалювального сезону 2014-2015 рр. Україні необхідно мати близько 10 млрд кубометрів природного газу у своїх підземних сховищах. 

Станом на 1 липня 2014 року запаси становили 14,2 млрд куб. м. За даними Яценюка станом на вересень 2014 запаси газу у сховищах складають 17 млрд. куб.