«Мене це відео не переконало. Я можу окремо проаналізувати кожен фрагмент відео. Видно, як рятувальники приймають людей на нижньому поверсі, як знімають за допомогою драбини. Але ніхто не падає та не гине. Врятовано 22 особи. Усі загиблі – це люди, котрі зазнали смертельних травм у перші хвилини пожежі ще до прибуття рятувальників», – зазначив М. Болотських.

При цьому, очільник зазначив, що брезентові тенти, якими можна було врятувати людей під час вчорашньої пожежі у Харкові, не передбачені на озброєнні ДСНС.

«Ці тенти зняті з озброєння ще за радянських часів. Проте всі люди, котрі намагалися врятуватися через вікна – їх врятували вогнеборці. За допомогою драбин. Жодна людина з моменту прибуття рятувальників не загинула», – відзначає Болотських.

Він також додав, що експертну оцінку діям рятувальників дадуть правоохоронці, якщо це буде потрібно.

Натомість пропонуємо переглянути кілька відео, на яких чітко видно, як люди змушені були падати з третього поверху через безсилля пожежників.

 

Як писав раніше Вголос, 8 січня у Харкові на території виробничого об’єднання «Хартрон» зайнялася пожежа на ювелірній фабриці.

За словами очевидця, після займання пожежі були заблоковані всі виходи.

«Люди кричали, щоб їх відкрили. Хлопчаки на кондиціонерах висіли, один зумів з 4 поверху на 3 злізти. Декілька чоловік зірвалося», – пише один із очевидців.

Також люди не задоволені роботою пожежників.

«Сходи збирали дуже довго, щоб зняти людей, які висіли на карнизах і кондиціонерах. Деякі не могли стриматися і падали прямо на землю з 4-го поверху», – додали вони.

Також, як повідомили очевидці, пожежних машин приїхало багато, але реально задіяли тільки 4-5 штук. Окрім того, шланг в однієї з машини прорвався в 2-х місцях.

8 осіб загинули. Життя вдалося врятувати 22 особам.

Так, вогнем пошкоджено 4 та 5 поверхи будівлі на площі 250 квадратних метрів.

Джерело: УНН