Про це повідомляє прес-служба Мінкульту.

Міністр наголосив, що враховуючи ситуацію, яка виникла в Криму, на розгляд Уряду внесено зміни до ряду відповідних документів щодо переміщення та повернення в Україну культурних цінностей.

«Раніше було так, музей чи заповідник з дозволу Міністерства культури України надає свої експонати за кордон, але залишає за собою право вирішувати, як і коли музейні предмети повертатимуться до музею.

В даному випадку ця постанова передбачає, що саме Мінкультури має визначати, куди будуть повертатися культурні цінності після закордонних виставок. Адже це не просто справа музейного працівника. Це національна безпека культурних надбань української держави» – підкреслив Євген Нищук

Міністр повідомив, що звернувся до Ради Європи з ініціативою провести експертні зустрічі з кризових питань. І вже найближчим часом Рада Європи планує надіслати моніторингові місії в Крим з метою оцінки ситуації та стану пам’яток і – в разі можливості – інвентаризації рухомої і нерухомої спадщини Криму.

Виставка «Крим – золотий острів у Чорному морі» розпочала подорож Європою у липні 2013 року. До 19 січня 2014 року експозиція виставлялась у Рейнському Крайовому музеї міста Бонн (м. Бонн, Німеччина).

Зараз виставка експонується у Музеї Алларда Пірсона – археологічному музеї Амстердамського університету (м. Амстердам, Нідерланди) і триватиме до 28 травня 2014.

Експозицію виставки складають 609 музейних предметів з фондів 6 музеїв України 4 з яких розташовані у АР Крим.

1. Кримська республіканська установа (далі – КРУ) «Центральний музей Тавріди» – 132 музейних предмета

2. КРУ «Керченський історико-культурний заповідник» – 190;

3. Національний заповідник «Херсонес Таврійський» – 28;

4. КРУ «Бахчисарайський історико-культурний заповідник» –215;

5. Національний музей історії України – 19;

6. Одеський археологічний музей – 25.