Про це заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич, інформує TV Republika.

«Без сумніву, вже буде підготовлено його основні результати: ми зможемо сказати, що насправді сталося, як розігралася драма», – заявив Мацеревич.

Він зазначив, що комісія володіє матеріалами, які чітко показують, як сталася катастрофа. Зокрема, йдеться про дані з реєстраторів літака, а також про матеріали, які було отримано в результаті реконструкції літака на підставі фото й ідентичного літака Ту-154М, який є в розпорядженні міноборони Польщі.

Глава міноборони РП підкреслив, що на підставі зібраного матеріалу опрацьовано цифрову структуру літака. Відтак цю інформацію передано до «найкращого у світі інституту», який займається віртуальними реконструкціями. Цей інститут підготує симуляцію перебігу останніх секунд польоту літака й моменту зіткнення із землею.

Мацеревич не захотів назвати цей інститут, пояснюючи це безпекою його працівників і результатів їх роботи.

«З'ясування смоленської драми – це не лише питання інтелектуальної суперечки, і не є виключно дискусією науковців. Це елемент дуже серйозної політичної боротьби, в якій бере участь одна з найбільших держав у світі (Росія), яка зацікавлена у тому, щоб не було реконструйовано правду», – наголосив Мацеревич.

 

«Вголос»