Зокрема, Вацлав Радзівінович із видання Gazeta Wyborcza зазначає, що наразі складно однозначно оцінити ситуацію, передає Укрінформ.

«Якщо СБУ вдалось організувати таку інтригу і нічого не «витекло» до російських спецслужб, які прекрасно інфільтрують Київ, то українські спецслужби досягли значного успіху, набрали професійної ваги», –підкреслив він.

З іншого боку, зауважив журналіст, не слід виключати і того, що такий сценарій виник на хвилі резонансу справи про спробу вбивства екс-працівника ГРУ Сергія Скрипаля у Великій Британії. Проте Радзівінович висловив сподівання, що правдивою виявиться перша версія.

На шпальтах видання Polityka журналіст Ягенка Вільчак наголошує, що українським правоохоронцям усе вдалося: Бабченка не застрелили як Анну Політковську чи Бориса Нємцова. Автор називає це заслугою українських спецслужб, які не лише запобігли замаху, а й схопили замовника. 

«Це мав бути черговий акт залякування противників системи, пересторога для інших і спроба дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні», – зауважила Вільчак. 

Вона додала, що навряд чи російські спецслужби пробачать Бабченку таку ганьбу, навіть якщо вже не буде президента Володимира Путіна.

«Крім порятунку життя людини, що було головною метою, українські спецслужби досягли ще однієї дуже важливої мети: цього разу йшлося про меседж для світу, що Росія є реальною загрозою для всіх, хто наважиться критикувати її дії, а попередження Києва не є жодною русофобією», – констатувала автор статті.

Директор Польського інституту міжнародних справ Славомир Дембський в ефірі телеканалу Polsat News висловив думку, що у цій справі важливою є сама постать Аркадія Бабченка. На переконання Дембського, Бабченко є чесним і авторитетним журналістом і навряд чи він погодився б узяти участь у якійсь незрозумілій спецоперації, якби не був переконаний, що дійсно є загроза з боку російських спецслужб для нього і багатьох інших людей в Україні.

Нагадаємо, 29 травня стало відомо про скоєний замах на російського журналіста Аркадія Бабченка. Повідомлялось, що він після пострілів у спину помер у кареті «швидкої».

Слідчі почали кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України за фактом вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка.

СК РФ також порушив справу щодо вбивства журналіста Бабченка у Києві. Російські слідчі хочуть допомогти Україні в справі про вбивство Бабченка.

На брифінгу 30 травня голова СБУ Василь Грицак повідомив, що Бабченко живий.

Аркадій Бабченко на сьогоднішній прес-конференції вибачився перед рідними за своє «вбивство».

СБУ оприлюднила відео затримання замовника вбивства Аркадія Бабченка.

 

«Вголос»